Szkielet WRIX stanowi ring MPLS na portach 100GE pomiędzy lokalizacjami Wrocław – Warszawa – Katowice. Rozwiązanie takie zapewnia pełną redundancję dla tych węzłów, zapewniając automatyczne przełączenie w razie utraty połączenia międzymiastowego. Dodatkowe trasy nx10GE Wrocław – Poznań, Radom, Warszawa, Puławy stanowią uzupełnienie szkieletu głównie dla nielinearnych usług IPTV oraz redundancji HeadEnd IPTV w Radomiu.
Poniżej znajdują się adresy POP WRIX jak i demarkacja szaf dla danego miasta:

Wrocław

We Wrocławiu węzeł WRIX znajduje się w Korbank Data Center przy ul. Fabrycznej 16K. Jest to również nasza główna siedziba. Węzeł zlokalizowany jest w serwerowni Korbank S.A.

Radom

W Radomiu WRIX jest zlokalizowany w CTR RADOM przy ul. Wodnej 9a.
Więcej o CTR znajdziecie tu: https://wrix.org/ctr/

Warszawa

W Warszawie WRIX możecie znaleźć w budynku LIM przy Al. Jerozolimskie 65/79
Węzeł WRIX ma 2 niezależne punkty dystrybucji:
w serwerowni EQUINIX LIM+1 DC1 01.34, szafa B3
w serwerowni VIRTUAOPERATOR LIM -2, 2133 szafa L2
Oba węzły stanowią niezależne punkty odbioru usług WRIX, choć są połączone łącznikiem 2J na interfejsie 40GE

Katowice

W Katowicach WRIX zlokalizowany jest w budynku 4 Data Center przy ul. Adamskiego 7 należącego do PTE QUICKTEL. Jest to główny węzeł kolokacyjny na Górnym Śląsku, skupia największe podmioty z regionu jak i z kraju. W węźle znajduję się również operatorzy TIER1. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Demarkacja:
Budynek DC1, szafa P07

Poznań

W Poznaniu WRIX zlokalizowany jest w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16 (dawna nazwa zwyczajowa Poznań, Akademia Ekonomiczna). Jest to najstarsze centrum telekomunikacyjne w Poznaniu, w którym znajdują się wszyscy operatorzy działający na rynku wielkopolskim jak i krajowym. Dlatego i my zdecydowaliśmy się tam uruchomić nasz poznański węzeł. Węzeł jest dobrze skomunikowany z dużymi centrami danych w Poznaniu np. serwerownie Beyond.

Demarkacja:
Uniwersytet Ekonomiczny, Pomieszczenie DC1, Szafa Netronik