WRIX to otwarta platforma łącząca operatów telekomunikacyjnych wokół fizycznej infrastruktury telekomunikacyjnej rozproszonej w centrach kolokacyjnych położonych na terenie całego kraju. Dostępne usługi to między innymi: Open peering, dostęp do Internetu BGP, transmisja danych, bezpośrednie sesje z operatorami TIER1.

WRIX to platforma niezależna i każdy Operator jest traktowany jednakowo. Korzystać z niej mogą zarówno Operatorzy telekomunikacyjni posiadający własny numer ASN, jak i ci, którzy nie chcą mieć własnego BGP. WRIX skierowany jest do dużych i małych ISP z terenu całej Polski, telewizji kablowych, nadawców TV i firm z zakresu ICT.

Warstwa fizyczna WRIX

Główna siedziba WRIX jest zlokalizowana we Wrocławiu przy ul.Fabrycznej 16K w budynku Korbank Data Center. Platforma dysponuje również centrum kolokacyjnym w Radomiu przy ul. Wodnej 9a. Obie lokalizacje są dobrze skomunikowane z głównymi węzłami wymiany ruchu w całym kraju. W swoich lokalizacjach WRIX posiada połączenia z głównymi nadawcami contentu, takimi jak Netflix, Microsoft czy Amazon.

Warstwa sieciowa WRIX

W aspekcie sieciowym WRIX jest domeną ethernet o przepustowości portów do 100G, umożliwiającą widoczność uczestników w warstwie L2. Centrum WRIX stanowią routery BGP (Wrocław i Warszawa) przekazujące informacje o routingu pomiędzy użytkownikami.

Aktualna oferta cenowa – info@wrix.org