Wrocław w najnowszym światowym rankingu Globalization and World Cities 2020 znowu awansował!

W publikowanym od 20 lat rankingu „The World According to GaWC”, organizowanym przez brytyjski think tank Globalization and World Cities (GaWC) przy Loughborough University, wskoczyliśmy o jeden poziom wyżej (GAMMA) i jako jedno z dwóch głównych miast w Polsce dzierżymy status lidera gospodarczego.

Zestawienie zawiera największe, najlepiej połączone ze światem i najbardziej rozwinięte miasta, które pełnią dominującą funkcję w rodzimym kraju. Ranking co roku oparty jest na klasyfikacji miast w światowej gospodarce, na podstawie zaawansowanych usług biznesowych m.in. finansowych, księgowych, consultingowych, prawniczych, reklamowych.

Warto więc przypomnieć, że właśnie tu powstaje nasze nowe Data Center i tu tworzymy nowoczesne usługi WRIX, IPTV, Łącza Transmisji Danych, czy to w obrębie kraju, czy zagraniczne. Jesteśmy liderem rynku usług telekomunikacyjnych w regionie. Jako twórca rozwiązania IPTV AVIOS sięgamy ponadregionalnie, gdyż usługa skierowana jest do wszystkich operatów telekomunikacyjnych na terenie kraju i Europy.

Rok 2020 nie należy do najlepszych, jeśli chodzi o optymizm, bowiem każdego z nas w jakiś sposób dotknęła pandemia. Wychodząc naprzeciw trudnościom komunikacyjnym, jakie dotknęły nawet naszą organizację, stworzyliśmy Akademię Korbank – platformę e-learningową skierowaną dla sektora publicznego i B2B. To nasz najnowszy produkt w dziedzinie usług telekomunikacyjnych, niewątpliwie zapewniający płynność działania firm i uczelni w tych trudnych czasach. Konsekwencja w działaniu, do tego sprzyjający rynek inwestycji na terenie Wrocławia, sprawiają, że będziemy dalej się rozwijać w zadowalającym tempie.

Cały artykuł znajdziecie pod tym linkiem.